Doradztwo zawodowe

Poradnictwo zawodowe - proces, w którym doradca zawodowy pomaga  w osiągnięciu lepszego zrozumienia siebie samego w odniesieniu do środowiska pracy, aby umożliwić realny wybór lub zmianę zatrudnienia albo osiągnięcie właściwego przystosowania zawodowego.

Doradca zawodowy w szkole pomaga uczniom w przygotowywaniu się do trafnego wyboru szkoły ponadpodstawowej i odpowiedniego profilu klasy (w tym przyszłego zawodu).

Ścieżka kształcenia (schemat) dla absolwentów szkoły podstawowej.