Procedura organizacji pracy Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu obowiązująca od dnia 01.09.2021r.

„Z psychiatrią na Ty”

„Z psychiatrią na Ty” – to poradnik dla dzieci i młodzieży, a także rodziców i opiekunów. Jest realizowany w ramach porozumienia naukowego zawartego pomiędzy Rzecznikiem Praw Pacjenta a Uniwersytetem Jagielońskim w Krakowie. Zaproszenie do współpracy nad realizacją tego projektu edukacyjnego przyjęły także Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce oraz Nastoletni Azyl.

Poradnik zawiera odpowiedzi na ponad 300 pytań zadanych przez pacjentów oddziałów psychiatrii w całej Polsce. Dotyczą one kwestii związanych z leczeniem, organizacją opieki czy uwarunkowaniami zaburzeń psychicznych. Odpowiedzi na pytania udzielają specjaliści, którzy na co dzień pracują z młodymi pacjentami.

Więcej informacji znajduje się pod linkiem: z psychiatria na ty oraz w poradniku