Wirusoochrona - lekcja higieny

W ubiegłym tygodniu pedagodzy szkolni - panie: Agnieszka Malewicka, Bożena Tomala oraz psycholog szkolny - pani Joanna Dłubis przeprowadziły we wszystkich klasach 1-3 we współpracy z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Tychach warsztaty informacyjno-edukacyjne pt. Wirusoochrona-lekcja higieny.

Celem akcji była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegającego przenoszeniu się wirusów.

Podczas zajęć poruszone zostały następujące zagadnienia:

• prawidłowa higiena rąk
  • podstawowe zasady zdrowego stylu życia- prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna
  • bezpieczna odległość
  • zasłanianie ust i nosa
  • unikanie dotykania okolic twarzy
  • zasady bezpiecznego kichania i kaszlu
  • dostosowanie ubrania do warunków pogodowych

Informacje zostały przekazane uczniom w atrakcyjny sposób za pomocą filmików, piosenek, krzyżówek i kolorowanek.
Edukacja zdrowotna pozostaje ważnym elementem promocji zdrowego stylu życia, który należy kształtować od najmłodszych lat u dzieci.