Lekcja on-line o cyberprzemocy

12 i 19 lutego z uczniami klas 4 i 5 lekcję on-line pt. "Cyberprzemoc - bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych" odbyła policjantka z Komendy Policji w Bieruniu - pani Katarzyna Szewczyk.

Korzystanie z Internetu i nowych technologii staje się dziś poważnym problemem społecznym. Grupą szczególnie narażoną na zagrożenia w sieci, są dzieci i młodzież, dla których Internet jest nieodłącznym elementem codziennej aktywności, życia społecznego, nauki i zabawy, zwłaszcza w czasach edukacji on-line.
Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się ze zjawiskiem cyberprzemocy, które może wyrządzić ogromną krzywdę. Bywa, iż dzieci za pośrednictwem komunikatorów internetowych rozsyłają filmiki i zdjęcia wykonane ukradkiem swoim rówieśnikom. W sytuacji, gdy cyberprzemocą zostanie dotknięta osoba wrażliwa, może to spowodować u niej głębokie traumy psychiczne.
Policjantka  radziła, co robić, żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc jej świadkiem oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się jej ofiarą.
Uczniowie zajęcia opuścili z informacją, że cyberprzemoc nie jest zabawą, lecz przestępstwem, za które grozi odpowiedzialność karna.

Policjanta gościła w murach naszej szkoły na zaproszenie pedagoga szkolnego - pani Agnieszki Malewickiej.