Bezpieczna szkoła krokodylka Tirka

24 lutego klasy 1-3 wzięły udział w projekcie edukacyjnym Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka. Pedagog szkolny - pani Agnieszka Malewicka we współpracy z Inspekcją Transportu Drogowego zorganizowała interaktywne lekcje on-line o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Każda z klas miała możliwość wzięcia udziału w lekcji, której głównym celem było zwrócenie uwagi uczniów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także skłonienie do poprawy nawyków, jak i zachowań podczas jazdy, zadbanie o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, którzy w zderzeniu z pojazdem narażeni są na poważne niebezpieczeństwo.

Najmłodsi uczniowie mieli okazję wziąć udział w zabawach i grach, a przy tym jednocześnie zapoznać się z przepisami obowiązującymi na drogach. Taka forma przekazu okazała się być bardzo atrakcyjna dla naszych uczniów i z ogromnym zaciekawieniem słuchali o Krokodylku Tirku, jego przyjacielu Zebrze oraz Szczurku, którzy przeżywali liczne przygody związane z ruchem drogowym.

Tematyka zajęć obejmowała m.in. zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, słuszności noszenia elementów odblaskowych, prawidłowego wyposażenia roweru oraz konieczności zapinania pasów w czasie jazdy samochodem. Uczniowie identyfikowali także numery służb ratunkowych oraz przypomnieli sobie zasady ich prawidłowego powiadamiania.

Dodatkową atrakcją był fakt, iż prowadzący miał na sobie pełne umundurowanie Inspekcji Transportu Drogowego oraz pokazywał dzieciom elementy umundurowania i wyposażenia.