Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

W tym dniu uczniowie mogli przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki i przyjść do biblioteki po upominek. By umilić ten dzień naszym uczniom, panie bibliotekarki przygotowały małą formę teatralną wywiedzione ze słowa na podstawie bajki: "Ballada o smoczym portrecie" autorstwa Wiery Badalskiej.  Działania miały charakter edukacyjno- preformatywny. Były dedykowane uczniom klas pierwszych i drugich.